İnternetten Para Kazanma Fikirleri

İnternet ve Para

İnternet ve Para günümüzde çok rağbet gören iki kelime. Artık insanlar bir çok şeyi internet aracılığı ile yapmakta. Ürün alımı, hizmet alımları, tüm alış-verişler vs. internet aracılığı ile yapılmaktadır. Para ve internet ilişkisi ise hemen akabininde hayatımıza girmektedir. Satılan ürünler, hizmetler tüm bu alışverişler internette çok ciddi bir şekilde paranın sirkülasyon yapmasına olanak sağlamaktadır.

İnternetin hayatımıza girmesi ile bir çok sektör açılmıştır. Bu sektörlerde ise farklı hacimlerde para kazanma olanakları doğmuştur. Tam da bu sırada internetten nasıl para kazanılır adlı soru hemen hemen herkesin aklına gelmektedir. Değişik iş fikirleri sürekli olarak gelişen teknoloji ve bunun ile paralel olarak gelişen internet sektöründe para kapılarını aralamaya başlamaktadır.

Gelelim internetten para kazanma fikri gerçekliğine !

Evet gerçekten de internetten para kazanılmaktadır. Bu ilk başta sıradan veya komik gelmesine rağmen bir çok büyük şirket çok ciddi seviyede internet sektöründen para kazanmaktadır. Örneğin internetin hayatımıza girmesi ile internet hizmet sağlayıcılarından tutun da, domain, hosting satan firmalara kadar bir çok sektör beraberinde açılmış ve ciddi iş hacmine ulaşmıştır.

İnternetten Para Kazanma Fikirleri Nelerdir ?

Neler yapılabilir sorusunun cevaplarını alacağınız bu yazıda cidden sürekli olarak veya parttime olarak kısa veya uzun süreli çalışma saatlerinde internetten para kazanma fikrinin gerçekçiliği hakkında bilgi sahibi olacağız.

Tam Zamanlı olarak mı çalışılmalı ! Parttime olarak mı çalışılmalı ?

Tam zamanlı olarak internette yapılan işler çok daha verimli olarak dönüş sağlar. Normal bir işte çalışıyormuş gibi tam zamanlı olarak çalışmak hem kazanç hem de tecrübe ve iş açısından yapılan araştırmalarınızda son derece iyi kazançlar elde etmenizi sağlamaktadır. Bu zaman dilimini tam zamanlı olarak çalışma şeklinde seçmeniz durumunda Sabah saat 09:00’dan başlayıp akşam 18:00’da biten bir sabit normal iş gibi düşünerek başlayabilirsiniz. Lakin bazı kişiler gece çalışmayı çok daha fazla sevmektedirler. Bu saat aralıklarını belirlemek sizin elinizde. İster molalar şeklinde isterseniz gece veya gündüz şeklinde bu çalışma tarzını benimseyip düzenli olarak internette çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Parttime olarak kendi işinizde internet sektöründe çalışma seçeneğini istemeniz durumunda günlük  2 – 3 saatlik bir dilim gayet yerinde bir çalışma saati olacaktır. Ana çalıştığınız işinize ek olarak 2 – 3 saatinizi günlük ayırıp parttime olarak bir çok işte para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Disiplin

İnternetten para kazanma aşamasında çalışmaya başlamadan önce bir disiplin edinmeli ve planlı programlı bir şekilde çalışmalarınıza başlamalısınız. Bu hem sizi daha planlı yapar, hem de daha fazla motive edip kazancınızı arttırmaya yönelik adımlar atmanızı sağlar. Ayrıca müşterileriniz her gün yaptığınız çalışmaları günlük olarak göreceğinden dolayı sürekli ilgilenilen bir site veya sosyal medya hesabı var ise çok daha kaliteli bir duruş sergileyecektir.

Sabır

Hiç bir iş yoktur ki bir anda size çok para kazandırsın. Sabır en büyük anahtarınız olmalıdır. Sabırlı bir biçimde çalışma yapmak internetten para kazanma yollarının en başında gelmektedir. Her işte olduğu gibi internet sektöründe de kararlıklık, düzenli olmak ve sabır en önemli kriterlerdendir. Örneğin bir cafe veya herhangi bir işletme açacak olsanız dahi ilk 6 ay o işten çok da bir kar beklememek gerekir. İlk başta iş masraflarını ve aylık giderlerini kazanmaya başlar. İlk 6 aydan sonra size gelir getirmeye başlamaktadır.

Kararlılık

Herhangi bir işi yaparken kararlı olmak ve “Ben bu işi yaparım.” ” Bir çok kişi bu sektörden para kazanıyor, ben neden kazanmayayım ?” diye kararlılık içerisinde bu soruları kendinize mutlaka yöneltin.

Hiç bir şey bilmiyorum. Ben nasıl internetten para kazanabilirim ?

Kendinizi araştırmalar yaparak, daha önce yapılan işleri ve iş tavsiyelerini tekrar tekrar okuyarak herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca girişimcilik, motivasyon ve diğer tüm kitaplar hayatınıza bir şeyler mutlaka katmaktadır. Mutlaka bu aşamada kendinizi geliştirmek açısından kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

Özgün İçerik

Özgün içerik hakkında bir çok yazı bulabilirsiniz internette lakin buradaki ana konu şudur. Kendinize has olan içerik, kendi kelimeleriniz ile oluşturduğunuz. Anlatmak istediğiniz yazıya vurgu yaptığınız içeriktir. Bir çok kişi bir konu hakkındaki yazıyı farklı şekillerde yazabilir. Ama önemli olan okunduğunda yazının veya içeriğin akıcı olması, anlaşılır bir dil ile anlatılması ve bir müşteri gözünden mutlaka o yazının defalarca okunup yanlış veya eksik yerlerinin tamamlanması gerekmektedir. İşte bu 3 ana başlığı sağlayan içerik kaliteli özgün içeriktir. İş fikirlerini bir diğer kişiden almak önemli değildir. Önemli olan bu iş fikrini kendinize has bir şekilde yorumlayıp müşteriye sunmaktır başarının yolu.

Hayal Kırıklıkları

Ben de dahil olmak üzere bir çok işte hayal kırıklığına uğradım. Önemli olan hayal kırıklığı olarak baktıktan hemen sonra olumsuz sonuçlanan işlerden sonra tekrar daha iyi bir şekilde ayağa kalkıp yeni bir iş fikrine veya nerede hata yaptığınıza odaklanmanız gerektiğidir.

Burada internetten para kazanma konusunda internet sektörüne adım atmadan önce kendi iç dünyanızda nasıl hazırlanmanız gerektiğini sizlere anlatabildiğim kadarı ile aktarmak istedim. Bu kurallar çerçevesinde aksatılmadan devamlılık halinde yapılan işler mutlaka başarıya uğrayacaktır.

İnternetten Ne kadar Para Kazanırım ?

Bu sorunun net bir cevabı hiç bir zaman olmayacaktır. Uçsuz bucaksız olan internet sektöründe düşük miktarlarda para kazanmaya başlayıp zamanla bu paranızı arttırarak yolunuza devam edebilirsiniz. Bir ürün satışı yapıyor iseniz ilk etapta ürününüz 2 adet satabilir diğer takip eden günler de bu 10 – 15 – 18 gibi rakamlar ile büyüyerek devam edebilir. Aynı şekilde bir blog açtıysanız ilk etapta okuyucu kitleniz çok az olacaktır. Doğru içerik ile ve doğru analizler ile günden güne okuyucu kitleniz ve arama motorları gözündeki değeriniz de yükseleceğinden dolayı mutlaka bu kitle artacak ve size çok daha fazla kazanç sağlayacaktır.

Blog Para Kazandırır mı ?

Evet kazandırır. Özgün içerik diye sürekli olarak vurguladığım bu süreçte. Her ne kadar emek harcanmış özgün ve kaliteli içerik yayınlanır ise bir blog size para kazandırır. Bu aşamada açılan blog konusu ve içeriği ise kazancınızı belirlemede önemli rol oynayacaktır.

İngilizce içerik mi Türkçe içerik mi ?

Çok net bir cevabı var bu sorunun. İngilizce dünyanın her yerinde konuşulan diller arasında en yüksek rakamlarda olmasından dolayı tabi ki de İngilizce içerik çok daha fazla getiri sağlayacaktır. İngilizce bir blog veya sitede kazanılan kazanç tıklama başına 3 dolar 5 dolar olabilirken Türkçe içeriğe sahip olan bir site de bu kazanç 0,75 – 0,20 – 0,90 dolar olabilmektedir. Tabi ki de bunun yanı sıra Türkçe içeriğe sahip olan binlerce site de iyi denilecek kadar adsense geliri sağlamakta ve para kazanmaktadır.

Ne Tarz içerikler yazmalıyım ?

Aslında bir blogda bir tek ana konu üzerinden gitmek her zaman daha mantıklıdır. Dizi ve Filmler hakkında açılan bir blog içeriğinde başka bir konu olmaması her zaman daha avantajlıdır. Risk olan birden fazla konuya sahip olan bloglardır ki bu bloglar da tek konu üzerine olan bloglar kadar yeri geldiğinde adsense geliri elde etmektedirler. Burada çok önemli olan kriter şudur ki; Dizi ve Film içerikli açılan bir blogda adsense reklamları genellikle dizi ve filmler ile ilgili olarak gösterilirken, birden fazla ana konu seçilen bloglarda birden farklı içerikte reklam algılaması açısından adsense reklamları gösterilir ki bu da Google Adsense sisteminin sitenizi anlamasını ve uygun olan reklamı sitenizde göstermesi açısından biraz kararsız bırakabilir. Bunun sonucunda birden fazla ana konu seçen bloglarda çok farklı ve alakasız adsense reklamları da yayınlanabilmektedir.

İnternetten Düzenli Gelir Nasıl Sağlanır ?

Aylık düzenli bir gelir elde etmek için açtığınız bir blog’daki yazmış olduğunuz kaliteli ve özgün olan 1 adet yazı bile size ayda 50 TL – 100 TL – 150 TL gibi rakamlarda adsense getirisi sağlayabilir. Lakin burada önemli olan yazdığınız yazının okuyucuya doğru hitap etmesidir. İçeriğin özgün olmasıdır. Google şu kritere çok önem vermektedir: Doğru adsense reklamını bir reklam veren olarak doğru müşteriye ulaştırmak açısından mutlaka özgün ve kaliteli içerik önceliği vardır.

Bizi instagram sayfamızdan Mehmet Gökmen takip edebilir ve anlık gelişmelerden hemen haberdar olabilirsiniz.