Kişisel blog nedir? Sorusunun detaylı cevaplarını bu yazıda sizlere açıklayacağım. Kişisel blog adı üstünde kişilerin becerileri, ilgi alanları, bilgi sahibi oldukları konu veya konular üzerine açmış oldukları web sitelerine verilen isimdir. Kişisel bloglar yazı (makale), resimler ve videolar ile de desteklenmektedir. Kişisel bloglar daha çok para kazanma, bilgi paylaşma, uzman olunan konuların işlenmesi vs. gibi durumlarda açılmakta olduğu kadar hobi olarak da kişisel blog açan kişiler bulunmaktadır.

Kişisel Blog Kullanım Alanları Nelerdir?

Çeşitli alanlarda açılan kişisel bloglar internette yer almaktadır. Gezi, doğa, teknoloji, şiir, edebiyat, spor, borsa, yemek, makyaj vs. gibi çok çeşitli konularda kişisel blog siteleri açılmakta ve faaliyet göstermektedirler. Kısacası onlarca hatta yüzlerce alanda kişisel bloğunuzu oluşturabilirsiniz.

Kişisel Blog Nasıl Olmalıdır?

Kişisel bloglar herhangi bir konu üzerine olabilmektedir. Bilgi sahibi olunan konu üzerinde açılabileceği gibi araştırma yapılıp belirli bir konu veya konuların üzerine de açılabilmektedir. Kişisel blog şu şekilde olmalıdır diye bir kavram yoktur. Adı üzerinde kişiye özgü olan blog anlamına gelmektedir. Ücretli bir tasarım seçilebileceği gibi ücretsiz tasarımlar da seçilebilmektedir.

Neden Kişisel Bloğumu Açmalıyım?

Herhangi bir konu üzerinde detaylı bilginiz var ise kişisel blog açmanızı tavsiye ederim. Bilgi paylaştıkça çoğalır sözünden yola çıkarak deneyimlerinizi, düşüncelerinizi ve bilgilerinizi internet denizinde bir çok kişiye ulaştırabilir ve paylaşabilirsiniz.

Kısacası kişisel blog açmaya karar vermeniz durumunda fikir sahibi olduğunuz ve araştırma yaparak iyi bir seviyeye ulaştığınız konuları bir çok kişi ile paylaşarak bilginize bilgi katabilirsiniz. Kişisel blog açarak ayrıca para kazanma gibi ekstra bir gelir sağlama durumuna da ulaşabilirsiniz. Gerek Adwords reklamları, gerekse sponsor reklamlar sayesinde bir çok alanda gelir sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde bir taş ile bir den fazla iş yapmış olursunuz. Ayrıca kişisel blog açmak kendinizi alanınızda geliştirmenizi sağlayacak ve diğer kişisel bloglar ile etkileşim içinde olmanızı sağlayacaktır.

Basit birkaç adım ile kişisel blog sitenizi açabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey akılda kalıcı veya isminize ait olan bir domain satın almak ve yazmaya başlamaktır. Domain, hosting gibi işler ile ilgilenmek ve uğraşmak istemez iseniz kişisel blog hizmetini ücretsiz sunmakta olan bir çok siteden de faydalanabilirsiniz.

Kişisel blog açmak bir hobi olarak da yapılabilmektedir. Lakin bunu bir iş veya ekstra gelir elde etmek, kazanca dönüştürmek içinde yapabilirsiniz. Sizlere blog açma konusunda ve diğer tüm detaylar ile ilgili olarak kişisel bloğumda bilgi vermeye çalışacağım. Sizlere Kişisel Blog Nedir? sorusuna yanıt olacak ufak da olsa bilgilerimi sundum. Kişisel blog açmak veya kişisel bloglarınız hakkında tüm sorularınızı iletişim kısmında mehmetgokmen.com.tr/iletisim/ bana yazabilirsiniz.

Haydi hemen sizde kişisel bloğunuzu hazırlamaya ve daha sonrasında yayın hayatına başlatın !