Kurumsal Web Tasarımı Nedir ?

Kurumsal Web Site tasarımı firma ve şirketlere sunulan, ürünlerin ve firma bilgilerinin de yer aldığı ayrıntılı hizmetlerin ve ürün gamının sunulduğu web siteleridir. Kurumsal web siteleri bir çok özellik barındıracağı gibi sade ve anlaşılır şekilde yapılmalıdır. Kurumsal web site tasarımı bir firmanın veya şirketin kurumsal kimliğini en iyi şekilde web kısmında online olarak yansıtan web sitesi çeşididir.

Kurumsal Web Site Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

-Kurumsal web site tasarımı firmaya özgü olmalıdır.

-Logo,

-İçerik,

-Firma Hakkında Sayfası (Kuruluşu ve Amacı vs.)

-Firma Misyonu ve Vizyonu

-Firma Faaliyet Alanı,

-Ürün veya Hizmetlerinin Çeşitliliği vs. bilgileri mutlaka bulunmalıdır.

Kurumsal Web Site Tasarımında Olması Gereken Özellikler Nelerdir ?

-Arama Motorları tarafından bulunabilir olması için arama motorları optimizesi,

-Haritalarda firma bilgilerinin tamamı bulunması açısından Haritalar Aramalarına optimizesi

-Kullanılan görsellerin iyi optimize edilmiş olması,

-Sosyal Medya hesapları olması,

-Özgün ve Anlaşılır yazı ve makaleler bulunması,

-Sade ve anlaşılır olması,

-Müşteri odaklı ve kullanılabilir olması,

-Hızlı ve sorunsuz açılması,

-Mobil uyumlu olması,

-Karışık ve içerik olarak eksik olmaması,

-Bilgi ve içerik olarak müşteriye hitap edebilmeli ve görsel olarak müşteriye hitap etmesi,

-7 / 24 kesintisiz web sitesi ulaşılabilir ve sorunsuz olması vs.

Yukarıdaki bilgiler eşliğinde bir web sitesinde en kritik maddeler bunlar olmalıdır. Kurumsal web siteleri sürekli güncel tutularak, yeni içerik ve hizmetlerin mutlaka müşteriye yansıtılması hedef olarak belirlenmelidir.

  • Kurumsal Web Sitelerinde contact bilgileri mutlaka yer almalıdır. Firma telefonu ve ulaşılabilir kurumsal şirket cep telefonu, adres bilgisi, e-mail bilgileri vs. gibi bilgilerin bulunması hem kurumsallığı daha iyi yansıtacaktır. Hem de müşterilerin tüm kanallardan firmaya ulaşmasını sağlayacaktır.
  • Kurumsal web site tasarımlarında renk skalası çok önemlidir. Müşteri ve hizmet alan kişi veya kişilerin bakış açısını daha dikkat çekecek hale getirmek açısından web sitesinin renk bütünlüğüne dikkat edilmelidir. Buton, Menü, slider, header vs. tüm bileşenlerin renk bütünlüğü göz yormayacak şekilde hazırlanmalı ve web sitesine entegre edilmelidir.
  • Gelelim olmazsa olmaz diğer bir kritere; Contact Form kurumsal web site tasarımlarında olmazsa olmazıdır. Müşteri firmaya hemen ulaşmak veya ürün hakkında bilgi almak isteyeceğinden dolayı bir iletişim formu bulunması hem müşterinin size ulaşmasını hem de sizin daha ileriki zamanlarda müşterilerinize tekrar ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kurumsal Web Site Tasarım Firması

Kurumsal Web Site Tasarım firması olarak tasarım ajansımız siz ve firmanıza özel tasarımlar ile kurumsal web site tasarımlarınızı profesyonel bir şekilde hazırlamaktayız. Özgün bir biçimde, hizmet, ürünleriniz yaptığınız iş ve firmanız ile ilgili olarak tüm seçeneklerinde eklendiği kurumsal web sitenizi hazırlayıp size hızlı ve güvenilir bir biçimde sunmaktayız. Siz arkanıza yaslanın ve kurumsal web sitenizi hazırlamayı bize bırakın…

Kurumsal Web Site Tasarım Ajansı

Kurumsal Web Site Tasarım Ajansımız sizlere nerede olursanız olun web site tasarımı, hazırlanması, web sitenizin güncellemeleri, web sitenizin yayınlanması ve web sitenizin tüm optimizasyonları konusunda destek vermektedir. İletişim kısmından https://mehmetgokmen.com.tr/iletisim/ direk ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Site Tasarımının Faydaları

Kurumsal olarak hazırlanmış bir web sitesi firmanızı markalaşma konusunda bir adım daha ileriye taşır. Kurumsal kimliğinizi web ortamında müşterilerinize iletmenizi sağlar. Firmanızın ürün ve hizmet satışlarını destekler. Marka bilinilirliğini arttırır. Bilgisayar, Tablet, mobil cep telefonları üzerinden herkesin internet ortamında web sitenize ulaşmasını sağlar.

Ziyaretçi Davranışları (Google Analytics)

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, hizmet almak isteyen müşterilerinizin web sitesi içerisindeki davranışları, ziyaretçi kitlesi ve ülke – şehir bazlı vs. bilgilerini analiz ederek daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz.

Tüm sorularınız için bize iletişim formundan veya irtibat kısmından ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya’nın Önemi ?

Sosyal medya mecraları web sitesinin kurumsal olması açısından önemlidir. Ürünlerin ve hizmetlerin sosyal medya mecralarında paylaşılması ve kullanıcılara bu tarafta da hitap edebilmesi faydalıdır. Sosyal medya kısmında kurumsal web sitesi desteklenmesi markalaşma açısından artı sağlamaktadır.