Blog Yazarak Para Kazanma

Herhangi bir konu üzerinde fikirlerinizi ve bilgi birikimlerinizi paylaşarak blog açıp para kazanmak hiç de hayal değil !

Blog Açıp Para Kazanma – İnternetten Para Nasıl Kazanılır ?

Herkesin mutlaka söyleyeceği bir şey vardır. Konu ne olursa olsun belirli kurallar ve saygı çerçevesinde herkes blog açıp internete son derece iyi paylaşımlarda bulunup katkı sağlayabilir.

Neden bir blog açmalısınız ?

Bilgilerinizi, deneyimlerinizi paylaşmak için bu paylaşımları yaparken sosyal bir çevre edinmek açısından, bir çok şekilde kültürel etkileşim açısından blog açmak son derece faydalı, mantıklı ve en nihayetinde getirisi olan bir sektördür.

Blog konusu ne olmalı ? Tavsiye blog konuları ?

Ne iş yaparsanız yapın, bildiğiniz ve sevdiğiniz işi yaparsanız hem mutlu olursunuz, hem de keyifle bu işe devam edersiniz !

Saymakla bitmeyecek kadar blog konularını sizlere sunmaya çalışacağım.

Şunu ilk başta belirteyim ki bir bloğu bir konu veya birden konu üzerine kurabilirsiniz. Fakat bunun zor yanlarıda kolay yanlarıda bulunmaktadır. Bir konu üzerinden blog kurmaya karar verirseniz son derece rahatlıkla bildiğiniz konu üzerinden devam edebilirsiniz. Birden fazla konu üzerine açılan bloglarda her konuya yetişmek, her konu hakkında yazı yazmak biraz daha zor olabilmektedir.

Gezi Bloğu

Gezi blogları için gezip gördüğünüz, zaman geçirdiğiniz enteresan veya günlük olan yerleri, şehirleri, köyleri, müzeleri, ülkeleri bir araya getirip güzel bir gezi bloğu kurabilirsiniz.

Yemek Bloğu

Yöresel lezzetler veya gezip gördüğünüz, tattığınız lezzetler ile ilgili bir yemek bloğu kurabilirsiniz. Yemeklerin yapılış şekli, resimleri, hatta videoları gibi bir çok bilgiyi de bloğunuza ekleyebilir, tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Hatta yemek bloğunuz ile bir çok yerde tanıtım yaparak bu işi az maliyetli hala getirebilirsiniz.

Spor Bloğu

Herkesin aklına futbol gelecek şimdi 🙂 Doğa sporları, kamp alanları, yaptığınız sporlar, enteresan spor aktiviteleri gibi bir çok spor dalında bir blog kurabilirsiniz.

Fotoğrafçılık Bloğu

Profesyonel fotoğraf çekiyor olabilirsiniz. Hatta bunu hala fark etmemiş bile olabilirsiniz. Ki amatör bir fotoğrafçıda yeri geldiğinde çok güzel pozlamalar, ışıklar, nesneler yakalayabilmektedir. Bir nesne çekimi, doğa, manzara çekimi, kişi çekimleri gibi bir çok alanda fotoğraf çekip bir blog hazırlayabilirsiniz.

Araba Blogları

Bir çok kişinin araçlara merakı vardır. Modifiye araç modelleri, modifiye nasıl yapılır ? Antika araçlar, en son model araçlar, motor ve araç bakımı, araç kullanırken dikkat edilmesi gerekilen unsurlar… gibi arabalar konusunda bir çok şekilde blog açmanız mümkündür. Zaten başlı başına otomotiv sektörü en büyük sektörler arasında yer aldığından bu kategoriden ilerlemeyi düşünmeniz durumunda konu içeriği üretmeniz çok daha hızlı ve çeşitli olacaktır.

Bizi instagram sayfamızdan Mehmet Gökmen takip edebilir ve anlık gelişmelerden hemen haberdar olabilirsiniz.
Ayrıca blog kurarken seo kısmında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için Seo nedir? adlı makalemize göz atabilirsiniz.